Briketovacia technológia UMP Technika – novinka v našom portfóliu

Život prináša zmeny a my nie sme výnimkou. V roku 2024 vstupujeme na slovenský trh s priemyselnými zariadeniami na výrobu brikiet UMP.
Hydraulický lis na biomasuHydraulický lis na biomasu
Jednohriadeľový drvičJednohriadeľový drvič
Kto sú UMP Technika?


Firma UMP Technika so sídlom v Ukmerge (Litva) je súčasťou BAC Group (Baltic-American-Concord). BAC Group bola založená v 90-tych rokoch minulého storočia a zaoberá sa spracovaním dreva pre potreby nábytkárskeho priemyslu. Dnes spracúva prevažne buk a brezu, je napr. tretím najväčším výrobcom nábytkárskych kolíkov na svete. UMP Technika ako dcérska spoločnosť sa na začiatku venovala údržbe strojných zariadení vo fabrikách BAC, neskôr aj inžinieringu a výrobe špeciálnych strojov.


UMP technika dnes


Súčasťou potrieb nábytkárskej divízie bola likvidácia, resp. zhodnocovanie pilín a hoblín. Keďže išlo o pomerne veľké množstvá, hneď prvý briketovací lis bol konštruovaný na vysoký výkon. Dnes UMP Technika na výrobnej ploche cez 3000 m2 zamestnáva 35 konštruktérov, výrobných pracovníkov a technikov. Servis zariadení je zabezpečovaný lokálnymi partnermi, ako je aj naša firma. Okrem priemyselných briketovacích lisov je v portfóliu produktov kompletná paleta strojov v oblasti prípravy materiálu pred briketovaním (drviče, mlyny) ako aj manipulácii za briketovacím lisom (mechanizácia, balenie, robotické ukladanie). Dá sa povedať, že UMP Technika Vám poskytne riešenie od A po Z.
Prvý lis bol vyrobený v roku 2003 a stále pracuje v plnom výkone. Dodnes UMP vyrobili a dodali viac ako 900 zariadení do viac ako 30 krajín sveta.


Briketovací lis BP-500A


BP-500A je vlajková loď firmy UMP Technika. Určený je pre priemyselnú výrobu brikiet z dreva a ostatnej biomasy. Lis pracuje na hydraulickom princípe a vyrába briketu tehlového tvaru, ktorá sa zvyčajne balí do 10 kg balíkov vo formáte 2x5, 3x4 alebo 2x6 ks. V závislosti od materiálu, ktorý lisujeme pod tlakom až 300 bar, sa výkon pohybuje do 600 ks/hod, čo v prípade balíka s 12 ks brikiet dá hodinový výkon cca 500 kg. Veľkou výhodou konštrukčného oddelenia firmy UMP je možnosť odskúšať si navrhované technické riešenia a vylepšenia priamo a dlhodobo vo výrobe – prevádzkach BAC Group. Lis je možné dodať v 2 základných prevedeniach, v oboch prípadoch Vás základná výbava stroja isto príjemne prekvapí.


Testovanie


Našim dlhodobým zámerom je poskytnúť zákazníkovi maximálne možné množstvo informácií o zariadení, o ktoré má záujem. Už viac ako 20 rokov Vám poskytujeme možnosť testovať zariadenia v našom technologickom centre alebo u výrobcu ešte pred tým, ako bude pracovať u Vás. Nie je to inak ani v prípade lisov UMP Technika. Takmer stále je stroj k dispozícii u nás v Žiline na test Vášho materiálu. S výnimkou, že lis rýchlo potrebujete – vtedy ide z Technologického centra rovno k Vám a my objednávame ďalší.


Servis a náhradné diely


UMP technika a Král, s.r.o. zdieľajú v otázke servisu rovnakú filozofiu, t.j. poskytnúť ju rýchlo, odborne a v racionálnom rozsahu priamo na Slovensku. Naše servisné stredisko a naši technici sú Vám tak, ako ste zvyknutí u strojov Weinig, Holz-Her, Untha, Martin a pod., plne k dispozícii.

Veríme, že sme Vás inšpirovali a ozvete sa nám mailom na info@kral-zilina.sk, alebo telefonicky 041 724 1152.
Váš tím Král, s.r.o.


Príspevky autora Král, s. r. o.
Mohlo by Vás zaujímať
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.